Zaopatrzenie podologiczne

DOMOWE OBUWIE TERAPEUTYCZNE PAPS

Obuwie PAPS tworzą ludzie, których połączyło wspólne doświadczenie pracy w tworzeniu obuwia dla wymagających klientów. Jest ono projektowane wraz ze specjalistami z zakresu ortopedii i podologii na rynku polskim i skandynawskim.

Domowe obuwie terapeutyczne PAPS jest produktem medycznym zarejestrowanym w UE (klasa 1 wg reguły 1).
Obuwie PAPS to produkt zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniach Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie wyrobów medycznych oraz stosowalnymi normami międzynarodowymi. PAPS pozwala skutecznie zniwelować i zapobiegać dolegliwościom stóp. Jest to możliwe dzięki szczególnym właściwościom obuwia.

OBUWIE PAPS POSIADA:
  • MOŻLIWOŚĆ REGULACJI TĘGOŚCI – paski lub klamry pozwalają na dostosowanie do indywidualnych preferencji użytkownika (tzw. wysokie/niskie podbicie), a poprzez właściwe dopasowanie tęgości obuwia zwiększa się skuteczność oddziaływania wkładki korygującej, a także ogranicza to potknięcie się lub upadek.
  • PODESZWĘ FOOTFORM – wykonaną z termoformowalnego filcu, której kształt odpowiada anatomicznemu obrysowi stopy normalnej/szerokiej, zwiększona szerokość w obrębie palców gwarantuje komfort, wentylację przestrzeni międzypalcowych, co zapobiega maceracji i infekcjom oraz nie powoduje spychanie na zewnątrz palucha, a w następstwie zapobiega koślawości palucha (hallux valgus) i zniekształceniom palców (np. palce młotkowate czy zachodzące). Optymalna sztywność podeszwy zapewnia jednocześnie możliwość dostosowania się o indywidualnego profilu stopy oraz ochronę w kontakcie z podłożem.
  • OCHRONĘ PALCÓW – wysoki rant w przedniej części zabezpiecza palce przed kolizja (np. uderzenie w nogę stołu, krzesła, szafkę, itp.)
  • ODDYCHAJĄCĄ PODESZWĘ – otwory we wkładce i podeszwie umożliwiają przepływ powietrza oraz odparowywanie wilgoci.
  • PROFILOWANĄ WKŁADKĘ 3D – która posiada wsparcie łuku podłużnego, pelotę metatarsalną i stabilizację pięty. Dzięki tym cechom obuwie PAPS wspomaga naturalne krzywizny stopy. Ponad to wkładka wykonana jest z materiału o optymalnej gęstości amortyzujące siły działające na stopę, szczególnie podczas chodzenie po twardym podłożu, jak terakota, twarde drewno. Dzięki możliwości wyciągnięcia wkładki można ją wymienić na pozabiegową wkładkę odciążeniową PWO 15 lub innego typu indywidualną wkładkę korekcyjną
  • ANTYPOŚLIZG PRO – dzięki zastosowaniu materiału o najwyższych parametrach przyczepności i ścieralności, stosowanemu również przez profesjonalistów w obuwiu wojskowym lub górskim, obuwie terapeutyczne PAPS zapewnia niezrównana przyczepność do podłoża, zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Dzięki temu daje wyjątkową ochronę przed poślizgnięciem i upadkiem.
  • NATURALNY MATERIAŁ ECO – domowe obuwie terapeutyczne PAPS jest wykonane z ekologicznych, naturalnych materiałów, jak: filc wełniany, naturalna skóra owcza
diabetyk
Dla kogo przeznaczone jest obuwie terapeutyczne PAPS?

dla dzieci, doskonała propozycja dla najmniejszych stópek (oddychający filc, głęboka stabilna podeszwa, wkładka profilowana lub możliwość zastosowania wkładki korekcyjnej)

dla seniorów, diabetyków, osób z nadwaga lub otyłością, z bólami zmęczeniowymi stóp (stabilizacja stopy dzięki możliwej regulacji tęgości, ograniczenie możliwości potknięcia się, poślizgnięcia i upadku dzięki antypoślizgowej podeszwie wykonanej z materiałów o najwyższej przyczepności i ścieralności, zabezpieczenie palców przed kolizją dzięki wysokiemu rantowi, dzięki poprawnemu ustawieniu stopy oraz odpowiedniemu materiałowi następuje lepsza dystrybucja nacisku na stopie, co zapobiega przeciążeniom powstającym podczas chodzenia)

dla osób posiadających tzw. wysokie podbicie, hallux, ostrogę piętową, modzele, cukrzycę, płaskostopie czy palce młotkowate (podparcie krzywizn stopy, korygowanie zniekształceń i prawidłowe ustawienie stopy, właściwa przestrzeń dla stopy) oraz dla wszystkich tych ,którzy cenią sobie komfort i wygodę oraz dbają o swoje stopy i prawidłową postawę (prawidłowe podparcie stopy, brak przeciążeń, ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi, uczucie ciepła i komfortu z równoczesna prawidłową wentylacja stóp).

Obuwie PAPS jest dostępne w trzech modelach:
  • PAPS KIDS – wykonane z szarego filcu w rozmiarze 28-35
  • PAPS BASIC – palce otwarte, materiał: filc czarny, czerwony, szary. Rozmiar: 35-50
  • PAPS CLASSIC – palce otwarte lub zamknięte. Materiał: filc czarny, czerwony, szary, skóra nubuk niebieski lub czerwony, skóra licowa czarna. Rozmiar: 35-50

Obuwie PAPS w wersji COMFORT

Wersja COMFORT obuwia domowego firmy PAPS , jest dedykowana dla osób z problemem krążeniowym w obrębie kończyn dolnych, a co za tym idzie osób borykających się z problemem marznących, wiecznie zimnych stóp oraz osób o stopach wrażliwych, w tym osób z ZSC, wymagających specjalnego komfortu.

We wszystkich modelach wersji COMFORT znajdziecie Państwo naturalną skórę owczą wyściełającą podstopie, która to właśnie zapewnia doskonały komfort cieplny. Podeszwa pokryta jest grubą, naturalną skórą, dzięki czemu oprócz funkcji antypoślizgowej, łatwo utrzymać ją w czystości, nawet wówczas gdy pozwolimy sobie na krótkie wyjście w PAPSach na zewnątrz domu.

Obuwie w wersji COMFORT, to obuwie świetnie sprawdzające się wśród seniorów.

Wersja COMFORT obejmuje modele Tradition (dla kobiet i mężczyzn) oraz Lady


Zapraszam do bezpośredniego zapoznania się z ofertą domowego obuwia terapeutycznego PAPS w gabinecie PODOLOG SANDOMIERZ – Grażyna Łebek.